Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

biblos 

Panenský Týnec s milníkem

39 fotek 24.8.2017 - zobrazení 18 komentářů
Toto mystické místo jsme nemohli vynechat, tentokrát včetně zastávky u milníku na cestě do Loun (nově v roce 2006 opravený s dotací od firmy T-Mobile) a na hřbitově, kde je klasicistní empírová hrobka rodiny Tuscanyů z roku 1800.
Panenský Týnec je klášter přestavěný na zámek ve stejnojmenném městečku v okrese Louny. Vznikl po roce 1797 úpravou budov zrušeného kláštera klarisek založeného na konci třináctého století. Od roku 1958 je areál s číslem popisným 10 chráněn jako kulturní památka ČR.
Nedostavěný chrám Panny Marie je gotická nedostavěná stavba s dokončenou barokní zvonicí v Panenském Týnci, jejíž budování započal pravděpodobně roku 1316 Plichta ze Žerotína a jež zůstala po požáru sousedního kláštera v roce 1382 nedokončena. Byla zamýšlena v koncepci trojlodního dvouvěžového klášterního kostela, do dneška se dochovalo pouze kněžiště, portál a nekoncepční zvonice z pozdější doby. Chrám je součástí komplexu, který je ohroženou nemovitou kulturní památkou. Z hlediska psychotroniky je postaven na silné zóně s pozitivní energií. Kvůli tomu je nejznámější památkou v městečku a ročně ho navštíví stovky lidí, oblíbený je také pro pořádání svatebních obřadů.

Vytvořte ze svých alb pexeso

Ideální jako dárek nebo jen tak pro sebe na památku.
Levně, rychle, jednoduše.


Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.