Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

biblos 

San Diego - Balboa Park

81 fotek 1 video 21.11.2017 - zobrazení
Park, umístěný v centru města, je jedním z nejstarších míst ve Spojených státech věnovaných rekreačním účelům (1835). Jsou zde různá muzea, botanická i zoologická zahrada. V roce 1910 byl park pojmenován po španělském objeviteli, guvernérovi a dobyvateli Vasco Núnez de Balboovi, který v roce 1513 přešel Panamskou šíji až k Tichému oceánu a stal se tak prvním Evropanem, jenž vedl expedici, která viděla nebo dosáhla Tichého oceánu ze strany Nového světa.

Přes centrum parku vede promenáda El Prado. Většina budov obklopujících tuto ulici je ve stylu architektury španělského koloniálního obrození, bohatě zdobená směs evropské španělské architektury a španělské koloniální architektury nového Španělska - Mexika. Některé budovy byly postaveny v letech 1910 až 1914 pro výstavu Expo 1915 - výstavu uspořádanou k otevření Panamského průplavu. Další pak pro druhou mezinárodní výstavu konanou v roce 1935. Novým přírůstkem v poválečných letech byla například zvonkohra umístěná v California Tower (1946), která zvoní čas každou čtvrthodinu.

V blízkosti parku je také mezinárodní letiště, a tak nám co chvíloi něco přelétlo nad hlavou. Cestou zpět jsme to vzali kolem lodi Star of India, která byla postavena v roce 1863 a je čtvrtou nejstarší lodí v USA (po 1797 USS Constitution , 1841 Charles W. Morgan a 1854 USS Constellation) a druhou nejstarší lodí na světě, která ještě pravidelně vyplouvá. V partnerském městěčku našich Karlových Varů - Carlsbad jsme už nestavěli, tak jako důkaz, že to není výmysl, alespoň cedule s názvem.
reklama

Komentáře

nebo přihlásit Komentář lze odeslat klávesovou zkratkou shift + enter

Komentáře

nebo přihlásit
Komentář lze odeslat klávesovou zkratkou shift + enter

Jste na konci alba

Sdílet album

Další alba autora
Podobná alba

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron