Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
Seznamte se s novými Pravidly a Podmínkami soukromí spojené s nařízením GDPR.
Založit účet
 

biblos 

Hronov

66 fotek 4.9.2017 - zobrazení 16 komentářů
Počasí při našem pobytu v okolí Adršpašsko-teplických skal nebylo zrovna takové, aby se nám moc chtělo do skal a tak jsme volili alternativu, navštívit okolní zajímavá města a místa. Jedním z nich bylo i rodiště autora naší povinné školní četby - Aloise Jiráska. Ten mariánský sloup na náměstí je z z roku 1725 a je nádherně opravený. Zajímavě zde také mají udělány cedulky zajímavých objektů i informační tabule, takže více o tom, na co se díváte, se dozvíte přímo z fotografií.

První písemná zmínka pochází z roku 1359, samotné město je ale přibližně o 100 let starší. Město založil pan Hron z Náchoda z rodu Načeraticů (doložen v letech 1241–1289), který z pověření krále Václava I. kolonizoval povodí řeky Metuje na sever od Starého Města nad Metují. V listině z roku 1415 je Hronov poprvé uveden jako městečko, které nemělo právní subjektivitu a podléhalo náchodskému panství. Teprve v roce 1850 se v rámci velké správní reformy Hronov osamostatnil.
V pondělí 12. července 1926 navštívil město oficiálně prezident Československé republiky Tomáš Garrigue Masaryk.Zde navštívil také spisovatele Aloise Jiráska.

Proměňte svá alba ve fotoknihu

Ideální jako dárek nebo jen tak pro sebe na památku.
Levně, rychle, jednoduše.


Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.